Zajímavé weby


V této sekci nečekejte žádné stovky blikajících ikonek. Najdete zde weby, které mě zaujaly, protože jsou blízké mým zájmům a poskytují kvalitní obsah. Nezáleží, jestli na mé stránky odkazují či nikoliv.

Čeština a ukrajinština

Volně viditelná stránka na FB, aktualizovaná denně. Nejen pro Čechy, kterým je blízká ukrajinština, učí se samostatně ukrajinsky či se chystají jet na Ukrajinu - ale i pro Ukrajince, kteří chtějí lépe umět česky. Je psaná dvojjazyčně a věnuje se zejména rozdílu obou jazyků, ze kterých pramení nepochopení a směšné situace. Obsahuje i recenze volně dostupných jazykových kurzů a aplikací.

GpsFreemaps.net

Tento web mimo jiné udržuje odkazy na weby s volně stažitelnými mapami pro navigace Garmin - řazené dle jednotlivých států. Obsahuje i zajímavé články o tvorbě map - zejména doporučuji návod na editaci mapových dat projektu Openstreetmap, který najdete pod názvem Seriál JOSM.

POI.cz

Velmi kvalitní české fórum, kde uživatelé vkládají souřadnice a popisy bodů zájmu (POI) různých kategorií - které si pak můžete nainstalovat do svých navigací. Na úvodní stránce fóra si můžete stáhnout umístění radarů na silnicích ČR. Kromě radarů používám i další pravidelně aktualizované sady POI z tohoto fóra - CZ-Rozhledny a CZ-Turisticke_znamky.

Path.cz

Nejlepší české fórum, které se věnuje GPS navigacím Garmin. Pokud potřebujete se svou navigací poradit, začal bych hledáním na tomto fóru. Zdejší komunita dokáže kvalitně radit začátečníkům i pokročilým.

Toulky

Dle mého názoru nejlepší české stránky věnované turistice. Popisy výletů s množstvím informací a fotografiemi v profesionální kvalitě. Autorka má velmi dobře zmapované okolí Brna, ale podniká výlety po celé ČR i v zahraničí. Na webu najdete i sekci věnující se navigacím Garmin.

Ptáte se, kde mám svůj banner či ikonku? Nikde - žádné nemám :o). Textový odkaz s popisem obsahu webu je podle mě dostatečná forma propagace stránek. Pokud někdo chcete mé stránky zviditelnit, proveďte to prosím textovým odkazem na úvodní stránku - mapygarmin.wz.cz nebo u výletů na podstránku s konkrétním výletem.


Obsah webu (C) 2011-2017 Dave Luv web: Mapy Garmin kontakt: Dave.Luv(a)seznam.cz