Podzimní Hornek


Rozhodli jsme se s Majdou využít letos asi poslední slunečný a zároveň teplý víkend návštěvou vyhlídky Hornek kousek od brněnské okrajové části Líšeň.

Jako výchozí bod vycházky je nejlepší použít autobusovou zastávku Líšeň, hřbitov - konečná linky 58, bus sem jezdí každých 20 minut. Dle předpokladů byl bus plný lidí s baťůžky. Všichni si vyrazili prohlédnout podzimní přírodu - za branou hřbitova jich moc nezmizlo ;o).

Podzim nad Líšní

Po chvilce chůze po silnici jsme zmizeli v lese - zelená značka. Lesy zářily krásnými podzimními barvami.

Líšeň - oranžový strom   Líšeň - podzimní stezka

Asi po 2 km chůze lesem se k zelené značce přidá i žlutá. Někde v těchto místech jsme potkali pravého lesního ducha, kterého starší z vás mohou znát z béčkových hororů:

Lesní duch

Nenechali jsme se zastrašit a na dalším rozcestí odbočili vpravo po značce "žlutý trojúhelník", která vede k vyhlídce Velký Hornek. Viděli jsme i hluboko zastrčené lesní chaty, ve kterých možná duch smaží své nebohé oběti.

Z vyhlídky se vám otevře pohled na stromy v údolí Říčky - a pokud je dobré počasí, můžete v dálce hledat známá vyvýšená místa.

Podzimní Hornek 1 Podzimní Hornek 2

Bohužel nás už tlačil čas, neboť se brzy stmívá - proto jsme se z Horneku vrátili stejnou cestou do výchozího bodu u hřbitova. Mít více času, pokračovali bychom dále zkratkou, kterou se lze napojit na žlutou stezku a dojít po ní do údolí Říčky.

Hornek - mapa výletu

V údolí se pak po žluté / modré stezce dá dojít k Muchově boudě, kousek od ní se nachází vrt s (prý) pitnou vodou. Po modré značce pak lze pokračovat ke zřícenině Horákovského hradu, ze kterého ale prakticky nic nezbylo.

V mapce označená trasa se pak po žluté značce vrací zpět ke hřbitovu; jinou možností je po modré pokračovat dále Mariánským údolím až na jeho konec, odkud se lze do civilizace dostat autobusem č. 55.


Obsah webu (C) 2011 Dave Luv web: Mapy Garmin kontakt: Dave.Luv(a)seznam.cz