Volně stažitelné mapy ČR a SR pro GPS navigace Garmin


Mapy fungují na silničních i turistických řadách navigací Garmin. Byly testovány na modelech nüvi 1490T, 1390T, 765T, 2460T, 2497LMT, 2595LM, 40, 50, 595, 1410, 1300, 760, 660, 250, 255, 200, na motocyklové Zumo 5x0 a turistických Oregon 600, 550, 450 a 300, Dakota 10, eTrex 30, GPSMAP 62s a 60CSx či Montana 650T a 680. Taktéž v Garmin Mobile XT na Symbianu.

Oproti jiným mapám Evropy či ČR generovaným z OSM dat moje mapy mají detailněji zpracovanou grafiku, jsou kompletně v češtině, obsahují více prvků (např. turistické značky, lanovky, skalní srázy, jednosměrky), umí vyhledávat nejen podle bodů zájmu (POI), ale i podle měst a ulic; města se shodným názvem umí rozlišit podle okresu. Grafika je nastavená tak, aby bylo mapy možné použít na nüvi navigacích jak v režimu automobil, tak v režimu chodec - v 2D i 3D zobrazení, v denním i nočním režimu. V sekci Srovnání map se můžete podívat, jak postupně rozšiřuji grafické možnosti svých map.

Pro plnohodnotné použití pro turistiku níže naleznete i samostatně stažitelné vrstevnice, které si můžete zobrazit přes jakoukoliv mapu ČR či SR - tedy nejen přes moje mapy.

Soubory dále nešiřte bez uvedení autora a adresy webu. Mapy aktualizuji 1x měsíčně, další distribuce souborů proto příliš nedává smysl. Dále šířit smíte jen původní .zip archivy - nejsou povoleny změny obsahu archivu, jeho názvu či odstranění souboru s informačním textem.

Mapová data © přispěvatelé OpenStreetMap, licence ODbL. Stažením souboru potvrzujete souhlas s licenčním ujednáním.

Mapy generovány pomocí programů Mkgmap r2659, splitter r306. Použité styly - default + master, s řadou vlastních úprav.


Česká republika (Czech Republic)

aktualizováno 23.04.2023, velikost souboru 369 / 343 MB zabalený, 471 MB rozbalený

Klikněte na obrázek verze, kterou si chcete stáhnout.
(verze pro začátečníky = IMG soubor pro nakopírování do navigace; verze pro pokročilé = instalátor pro Mapsource / Basecamp)

Stažení mapy - Česká republika - IMG soubor pro navigaci / Map download - Czech Republic - IMG file for GPS unit     nebo     Stažení mapy - Česká republika - instalátor pro Mapsource / Map download - Czech Republic - Mapsource installer

Mapy jsou od 28.12.2015 nahrány na serveru KaGa - díky Karle :o)

::: Návod na instalaci obou verzí map :::Slovensko (Slovakia)

aktualizováno 23.04.2023, velikost souboru 136 / 125 MB zabalený, 183 MB rozbalený

Klikněte na obrázek verze, kterou si chcete stáhnout.
(verze pro začátečníky = IMG soubor pro nakopírování do navigace; verze pro pokročilé = instalátor pro Mapsource / Basecamp)

Stažení mapy - Slovensko - IMG soubor pro navigaci / Map download - Slovakia - IMG file for GPS unit     nebo     Stažení mapy - Slovensko - instalátor pro Mapsource / Map download - Slovakia - Mapsource installer

Mapy jsou od 28.12.2015 nahrány na serveru KaGa - díky Karle :o)

::: Návod na instalaci obou verzí map :::Slovenští uživatelé map jistě ocení překlad popisků do slovenštiny, který provedl Marcel Vaňko.

Thanks to Thorsten Kukuk (I translated + modified your excellent TYP file a bit), Marco Certelli (I use code snippets from your batch file) and to Mkgmap authors.

Poděkování vám všem, kdo přispíváte ke zkvalitnění mapových dat v projektu OSM.Vrstevnice pro mapy České republiky a Slovenska

Vrstevnice v podobě průhledné vrstvy, která může být v navigaci zapnuta současně s jakoukoliv mapou.

Vrstevnice se vykreslují ve 3 úrovních detailů - od měřítka 10 km po 250 m, od 3 km po 50 metrech a v přiblížení od 700 m po 10 metrech.


Vrstevnice pro Českou republiku (Czech Republic - contour lines)

aktualizováno 6.4.2013, velikost souboru 23 / 20 MB zabalený, 30 MB rozbalený

Klikněte na obrázek verze, kterou si chcete stáhnout.

Stažení vrstevnic ČR - IMG soubor pro navigaci / Czech Republic contour lines download - IMG file for GPS unit     nebo     Stažení vrstevnic ČR - instalátor pro Mapsource / Czech Republic contour lines download - Mapsource installer

Vrstevnice pro Slovensko (Slovakia - contour lines)

aktualizováno 6.4.2013, velikost souboru 29 / 24 MB zabalený, 37 MB rozbalený

Klikněte na obrázek verze, kterou si chcete stáhnout.

Stažení vrstevnic SR - IMG soubor pro navigaci / Slovakia contour lines download - IMG file for GPS unit     nebo     Stažení vrstevnic SR - instalátor pro Mapsource / Slovakia contour lines download - Mapsource installer

Vrstevnice jsou rozdělené do stejných mapových dlaždic jako moje ostatní mapy ČR / SR, je tak možné použít jen výřez z mapy. Instalace probíhá stejně jako u mých ostatních map. U starších modelů navigací, které nepodporují více uživatelských map, bude nutné zkombinování vrstevnic s jinou mapou do jednoho souboru - viz sekce Instalace map.

Vrstevnice jsou otestovány na mé nüvi 1490T, na eTrex 30, Oregon 550 a 450, v Mapsource, Basecampu i Qlandkarte GT. Uvítám informace o funkčnosti na jiných modelech.


Podklady pro tvorbu vrstevnic zpracoval Aleš (Staroušek) za využití dat projektů SRTM (© NASA) a Viewfinder Panoramas (© Jonathan de Ferranti).Obsah webu (C) 2011-2023 Dave Luv web: Mapy Garmin kontakt: Dave.Luv(a)seznam.cz